پارسی | English 

بنام خداوند جان و خرد                                                         کزین برتر اندیشه بر نگذرد

نیم قرن هنر نقاشی های استاد شکیبا نشان دهنده فرهنگ و تاریخ و ادبیات پر افتخاریست که دوره های مختلفی را در بر می گیرد، آغاز توانائی های ا و از کودکیست که در عکاسخانه ای در کنار پدرش در شهرستان گرگان با رنگ کردن عکس ها و روتوش نگاتیو آنها شکل گرفت و سپس در جوانی در هنرستان و دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تکامل یافت و پس از تحقیق و بررسی به هنر مدرن و کوبیسم و فتورئالیسم پرداخت.

یک چند در کار نگارگری به شاگردی استاد مقیمی تبریزی در آمد و چندی بعد نیز در موزه ایران باستان به نسخه برداری از نقوش پرداخت.

اولین نمایشگاه وی به سال 1355 در گالری سیحون برگزار شد که اسکناس و عکسهای قدیمی ایران را به شکل نقاشی با عنوان هایپررئالیسم (فتورئالیسم) به معرض دید عموم گذاشت . در همان سالها آثار وی به نمایشگاه جهانی بال سوئیس رفت و مورد استقبال قرار گرفت،

تاریخ دوره قاجار نمادی بود که درهایی را برای وی بگشاید تا به آزادی اندیشه روکند و زنانی که همیشه در پشت پرده های حرمسرا گم بودند به نمایش در آیند و تفکر و احساسات لطیف زنانه در قالبی عرفانی و انسانی شعرگونه در آثار وی جلوه گری کند، سالها بعد نقاش نگاه خود را به دورتر دوخت و عمیق تر به تاریخ پر افتخار ایران نظاره کرد، شیر زنان ایران زمین در کنار مردان بزرگی همچو کوروش داریوش و خشایارشا شمشیر بر کمر داشتند و با بیگانه می جنگیدند و در کنارشان آرتمیس، زربانو، یوتاب ، گردآفرید و. . . . حضور داشتند.

هفده بانوی ایرانی در کتابی با عنوان به کوروش با صد تابلوی رنگی به چاپ می رسد که خود ایرانیست تصویری ، تاریخی و دیدنی، در کنار چاپ چنین آثاری کتابهای دیگری همچون خیام شکیبا ، نقش عکس در هنر ایران، ایران دخت نیز عرضه گردید که دید و قدرت و وسعت اجرائی وی را نمایان می کند. ادامه...

  
 
  
طراحی سایت توسط